Hakkında

Türkiye’nin köklü bir şirketler grubunda 2002 yılında IT ekibinde stajyer olarak iş hayatıma başladım. Helpdesk ve devamında da uzun süre farklı firmalarda sistem yöneticiliği yaptım ve altyapıyla ilgili birçok projede görev aldım. Mesleği severek yaptığım için kısa sürede çok aşama kaydettiğimi düşünüyorum.

Çalıştığım IT altyapı ve veri merkezi servisleri alanında kendimi her zaman geliştirmeye gayret ettim. Çünkü bu işte öğrenmeyi bıraktığınız an geri düşersiniz, bu bilinçle her gün birşeyler okumak, kurcalamak ve deneyimlemek zorundasınız. Bu da işin aslında beni etkileyen tarafı.

Sanallaştırma, sunucu, yedekleme, izleme, ağ yönetimi gibi temel IT altyapı işlerinin yanı sıra proje yönetimi, altyapı tasarımı, bütçe, kapasite planlama ve yönetme, teknoloji araştırma, yenilikleri takip etme, servis yönetimi, veri merkezi servislerinin devreye alınması gibi birçok alanda bilgi ve tecrübe sahibiyim.

Tüm bunların dışında da fırsat bulabilirsem, doğada zaman geçirmeyi seviyorum. Ormanda yürüyüş yapmak, piknik yapmak, kısacası doğada olmak beni dinlendiriyor.

Blogumda yayınladığım yazılarımı okurken umarım keyif alırsınız ya da işinizde bir sorununuzu çözmeye yardımcı olur. Bu blogu açarak, yıllarca elde ettiğim birikimimi paylaşmak istedim. Çünkü bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Her zaman öğrenilecek bir şeyler olduğuna inanıyorum, sizlerin de benimle paylaşacağı yorumları, fikirleri varsa veya desteğime ihtiyacınız varsa iletişim sayfasındaki bilgilerden bana ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment